Bydgoszcz / Falstaff

DATA: 9 marca 2018

CENA: 225 zł

Oto propozycja dla wielbicieli opery i… piwa. Na scenie Opery Nova zobaczymy rzadko w Polsce wystawiane dzieło Verdiego – „Falstaffa” (na podstawie „Wesołych kumoszek z Windsoru” Szekspira). Verdi, po uśmierceniu całych zastępów tenorów, sopranów, Leonor, Carlosów, królów i hrabianek zakończył swoją twórczość operą komiczną. Jej bohaterem jest jowialny kłamczuszek, który usiłuje zauroczyć dwie kobiety, licząc na to, że zostaną jego sponsorkami. Nie wie jednak, że panie są przyjaciółkami, które podzielą się informacją o zalotniku. Jego pragnienie posiadania środków finansowych na piwo i połaskotania ego jest tak silne, że nie zauważy, że namierzone ofiary zawiązały przeciwko niemu intrygę. By bardziej wczuć się w położenie Verdiowskiego bohatera, przed spektaklem spróbujemy rozszyfrować zagadkę jego przysmaku – piwa. 100 lat temu Bydgoszcz słynęła z jego warzenia. Przeniesiemy się w tamte czasy. Będziemy degustować różne odmiany złotego trunku, poznamy ciekawostki dotyczące jego warzenia, zajrzymy na barkę, którą transportowano do Bydgoszczy słód, skosztujemy piwnych przystawek oraz, uwaga! uwaga!, piwnych lodów. Hasło tej wycieczki to: Piwo, kumoszki i śpiew!

W programie m.in:

  • spektakl w Operze Nova w Bydgoszczy
  • Bydgoski Szlak Piwny
  • poczęstunek śniadaniowy
  • wizyta na barce Lemara
  • degustacje piwa, ciastek Diabła Węgliszka i lodów piwnych
  • obiad piwny
  • prelekcja Jerzego Snakowskiego

Godziny odjazdu i miejsca zbiórek

– Gdynia, spod Dworca Głównego, przy dawnej poczcie – 9:00

– Sopot – przystanek autobusowy „Monte Cassino” – 9:10

– Gdańsk Wrzeszcz – spod pomnika Piłsudskiego, al. Grunwaldzka – 9:40

Ramowy plan  przejazd autokarem / prelekcja dot Verdiego,Szekspira i operowych alkoholi / poranna kawa / 13:00 – Bydgoski Szlak Piwny /  obiado-kolacja  / 19:00 spektakl w Operze Nova / ok 22.00 – wyjazd w drogę powrotną / muzyczna noc w autokarze / powrót do Trójmiasta ok północy

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WYCIECZKĘ?

Zadzwoń pod numer telefonu 782 85 97 66 celem dokonania rezerwacji; podaj imię i nazwisko, numer kontaktowy.
Podczas tej rozmowy nasz pracownik, pani Katarzyna Rybińska, udzieli informacji kiedy i gdzie należy uiścić opłatę za wycieczkę i podpisać umowę.

minimum potrzebne do zorganizowania wycieczki: 40 osób