Oslo / Jezioro łabędzie

DATA: 6 – 13 czerwca 2018

CENA: 6390 zł + bilety wstępu do muzeów

Opera w Oslo to jeden z najnowocześniejszych gmachów teatralnych świata. I jak mówią – jeden z najpiękniejszych, idealnie wpisujący się w otoczenie. To cudowna obsesja Norwegów – pozostać w zgodzie z otoczeniem. A jest ono rzeczywiście wspaniałe. To zapierające w piersiach dech widoki gór, fiordów, skał, lasów, wodospadów, imponujące tunele, przeprawy promowe. Będziemy je podziwiać podróżując wygodnym autokarem o najpiękniejszej porze roku – u progu lata, gdy z gór strumienie spływają wodospadami, a łąki zakwitają delikatnymi kwiatami północy. To prawda, że czeka nas sporo drogi do przebycia, ale zapewniamy, że za każdym zakrętem spotka nas piękna niespodzianka, a karty pamięci w aparatach zapełnią się już po pierwszych kilometrach. W operze w Oslo spektakl, który też zrodził się z zachwytu naturą – klasyczna wersja „Jeziora łabędziego” Piotra Czajkowskiego.

 

1. dzień 06.06.2018 środa – Gdańsk – Oslo  Zbiórka na lotnisku w  Gdańsku o godz. 15:00. Check Inn – odlot do Oslo liniami  Rayanair. Przylot na Lotnisko Oslo Sandefjord o godz.  16:30 , transfer  do  hotelu  – Hotel Scandic Sjolyst****  w Oslo. Około  godz. 19:30  kolacja, nocleg.

 

2.dzień 07.06.2018  czwartek – Oslo  Po  śniadaniu zwiedzanie stolicy Norwegii z  miejscowym przewodnikiem. Przejedziemy główną ulicą  Karls Johans Gate w  kierunku Zamku Królewskiego i do zespołu zamkowego Akershus i w rejon Ratusza. Odwiedzimy, Park Vigelanda, Muzeum Łodzi Vikingów i Muzeum Odkryć Polarnych  na półwyspie Bygdoy. Następnie przejazd w  rejon skoczni Holmenkollen, gdzie roztacza się  widok na miasto i Fiord Oslo. Przejazd  do hotelu , obiad. O godz. 17:45  wyjazd do opery w  Oslo, położonej w centrum miasta na początku Oslofjord, gdzie zobaczymy balet „Jezioro łabędzie” Piotra  Czajkowskiego.  Powrót do hotelu. Nocleg.

 

3. dzień 08.06.2018 piątek – Oslo – Borgund – Stalheim  Po śniadaniu przejazd przez Honefoss i dolinę Hallingdal do miejscowości Gol, krótki pobyt, spacer.  Przejazd do Borgund, gdzie  zobaczymy kościółek klepkowy. Następnie przejazd przez najdłuższy drogowy tunel świata, arcydzieło współczesnej inżynierii –  „Laerdaltunel” liczący 24510m. Dojazd do Stalheim – obiadokolacja, nocleg.

 

4. dzień 09.06.2018 sobota – Stalheim – Gudvangen – Flam – Bergen  Po śniadaniu przejazd do Gudvangen, następnie rejs statkiem po majestatycznym fiordzie „Naeroy” (jeden z piękniejszych norweskich fiordów) i fiordzie „Aurandsfjord” do turystycznej miejscowości  Flam. Po krótkim pobycie we Flam przejazd legendarną, najbardziej stromą linią klejową świata  Flam – Myrdal – Flam  ( 13:35 – 15:40 ). Po powrocie przejazd do hotelu w  Bergen. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

5. dzień 10.06.2018 niedziela – Bergen – Floro  Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, zwiedzanie centrum Bergen, muzeum najwybitniejszego norweskiego kompozytora Edwarda Griega – czas wolny ( na targu  rybnym możliwość  degustacji ryb, które tu występują pod  wszelkimi  postaciami ). Około  południa wyjazd w  kierunku Floro. Przejazd  malowniczo położoną drogą do Sognefjord. Przepłyniemy z miejscowości Oppedal do Lavik. Po przeprawie przejazd do Floro ( miasta położonego najbardziej na zachód Norwegii), po kolacji, krótki spacer po centrum i porcie.

 

6. dzień 11.06.2018 poniedziałek – Floro – Vestkapp – Alesund  Po śniadaniu przejazd  przez  dolinę Norddal i Sordalen do miejscowości Isane, gdzie przeprawimy się przez Nordfjord i udamy się na dziko położone , tak zwane Wybrzeże Zachodnie docierając do  Vestkapp, punktu położonego  najdalej  na półwyspie Standlandet ( pobyt uzależniony od warunków pogodowych ), alternatywnie przejazd do przepięknie położonego  miasteczka Maloy. Krótki  spacer z przerwą na degustacje rybne. Następnie  udamy  się do  Koparnes celem przeprawy i dalszego przejazdu przez  przepięknie  położone Góry i Fiordy wybrzeża  zachodniego do Alesund.

 

7. dzień 12.06.2018 wtorek – Alesund – Geiranger – Lillehammer  Po krótkim pobycie w Alesund udamy  się w  kierunku miejscowości Hellesylt jadąc przez Magerholm i promem do Orsnest przez  Storfjord. W Hellesyllt popłyniemy przez jeden z najpiękniej i najciekawiej położony fiord Norwegii – Geirangerfjord do miejscowości Geiranger. Krótka  przerwa. Następnie odwiedzimy punkt widokowy Dalsnibba (1500 m.n.p.m.), z  którego rozpościera się jeden z  najciekawszych  widoków na Geirangerfjord i panoramę otaczających go zaśnieżonych szczytów górskich ( pobyt uzależniony od warunków pogodowych). Następnie dotrzemy do miejscowości Otta, skąd  rozpocznie się powolny zjazd z  wielkiego  płaskowyżu norweskiego przez  dolinę Gudbrandsdalen ( najdłuższa dolina Norwegii), do  Lillehammer na ostatni nocleg.

 

8. dzień 13.06.2018 środa – Lillehammer – Oslo – Gdańsk  Po śniadaniu spacer po  centrum miasta, następnie przejazd  pod skocznię w  Lillehammer. Punkt ten zapewnia przepiękny  widok na miasto i jezioro Mjosa. Następnie przejazd w  kierunku lotniska Oslo Sandefjord. Check Inn, odlot o godz.  16:30  liniami  Rayanair do Gdańska. Około  godz.  18:25 przylot  do Gdańska. Zakończenie wycieczki.

 

Cena:  6390.00 PLN/ os. – TWIN   Dopłata do pokoju 1-osobowego: 1450,00 PLN – SGL

 

Przewidziane hotele:

 

–  Oslo – **** Hotel Scandic Sjolyst (6 km od opery)

 

–  Stalheim *** Hotel Stalheim

 

–  Bergen/Blomsterdalen ***+ Hotel Scandic Flesland Airport

 

–  Floro *** Comfort Hotel Floro

 

–  Alesund *** Thon Hotel Alesund

 

–  Lillehammer *** Hotel Scandic Hafjel

 

Cena obejmuje

 

 • Autokar turystyczny ****
 • Opiekę pilota/przewodnika
 • Noclegi w hotelach ***/**** w pok. 2 os.
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Przelot liniami  Ryanair – Gdańsk – Oslo – Gdańsk
 • Rejsy promami Oppedal – Lavik, Koparnest – Arvik, Hareid – Selesund, Magerholm – Orsnest
 • Rejs statkiem Naeroy i Aurlandsfjord: Gudvangen – Flam
 • Rejs statkiem Geirangerfjord: Hellesylt – Geiranger
 • Przejazd pociągiem „Flambahn”: Flam – Myrdal – Flam
 • Bilet wstępu do opery w Oslo – „Jezioro łabędzie”
 • Ubezpieczenie NNW, KL, BP – ( bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)
 • Prelekcje Jerzego Snakowskiego

 

Cena nie obejmuje:

 

 • Wstępów do muzeów w Oslo i Bergen ok. 250,00 NOK
 • Napoi do posiłków
 • Wydatków własnych
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych – 45 zł
 • ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki – 180 zł

 

cena biletu  z  dnia  06.11.2017

 

W cenie biletu lotniczego można zabrać ze sobą:

 

– „duży” bagaż podręczny – waga: do 10 kg, wymiary max. 55cm x 40cm x 20cm (pomimo nazwy bagaż podręczny zabierany do luku bagażowego!)

 

i

 

– „mały” bagaż podręczny – waga: nie określono, wymiary max: 35cm x 20cm x 20cm (zabierany ze sobą do samolotu)

 

Jeśli chcemy wziąć jeszcze więcej bagażu należy dopłacić 210zł – razem w obie strony /  waga: do 20kg, wymiary max: 81cm x 119cm x 119cm

 

Ale uwaga: do AUTOKARU nie można wnieść więcej bagażu niż 20 kg.

 

I rata  w  wysokości  1900 zł  do  07.12.2018

 

 

 

 

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WYCIECZKĘ?
 1. Zadzwoń pod numer telefonu 515 394 390 (Biuro Podróży ATS Express, pon-pt, 9:00 – 16:00) lub 782 859 766 (Katarzyna Rybińska) celem dokonania rezerwacji;
 2. Po dokonaniu rezerwacji zostanie do Państwa wysłana pocztą umowa z organizatorem i listem przewodnim. Jeden egzemplarz należy odesłać pod wskazany adres. W liście będą znajdować się instrukcje dotyczące wpłaty i dalszego postępowania.                                   Numer konta organizatora:PKO BP  95 1020 1912 0000 9102 0119 1329, w tytule wpisz „BKW Oslo”;                                                                    dane właściciela konta: ATS Express, 84-230 Rumia ul. Ślusarska 25-27
 3. I rata  w  wysokości  1900 zł  do  07.12.2018