Finlandia

Finlandia / “Carmen”

+ 470 zł lub 615 zł bilet na spektakl

Finlandia to przede wszystkim przyroda, las i woda, tysiąc labiryntów Saimaa, 6500 Wysp Alandzkich, wyjątkowa flora i fauna, tętniąca życiem kulturalnym metropolia Helsinki, ale także fascynująca historia i nowoczesność. Pokonajmy ciekawość i poznajmy wakacyjny kraj pełen tradycji.

Finlandia jest jednym z krajów europejskich, który poradził sobie z opanowaniem epidemii. Miki Salminen, dyrektor fińskiego urzędu ds. zdrowia publicznego wskazuje na to, że Finowie mają we krwi dystansowanie się i gdy są zbyt blisko innych “czują się nieswojo”. To faktycznie kraj, w którym łatwo być samotnym, mając za towarzystwo jedynie subtelną przyrodę Północy.

Ale Finlandia to także słynny letni festiwal operowy w Savonlinnie, który w najbliższej edycji zaplanował wystawienie polskiej opery –„Króla Rogera” Szymanowskiego. To dzieło w ostatnich latach w końcu zostało odkryte przez świat i regularnie ukazuje się, na największych operowych scenach. Spektakl Zostanie pokazany na dziedzińcu pięknego, średniowiecznego zamku świętego Olafa.

Plan wycieczki

Dzień 1 – 01.07.21  Czwartek – Gdańsk – Turku – Helsinki
Zbiórka uczestników o godz. 04:30 na lotnisku w Gdańsku (meetingpoint). Check in, wylot samolotu linii Wizzair o godz. 06:20 do Turku. Przejazd autokarem do Helsinek. Stolicę Finlandi zwiedzimy z przewodnikiem, rozpoczniemy od Starego Miasta: przejście Esplandami do teatru szwedzkiego, dalej przez Kamppi do Kościoła w Skale, następnie przejście przy takich obiektach jak: Fiński Parlament, pomnik Mannerheima, Główny Dworzec Kolejowy, Teatr Narodowy, muzeum Ateneum, dalej przejście do placu Senackiego, Katedra Luterańska, przejście do Soboru i powrót na Kauppatori. Czas wolny. Przejazd do Hotelu „ Scandic Grand Marina” w Helsinkach.

Dzień 2 – 02.07.21  Piątek – Helsinki – Lappeenranta – Savonlinna

Żegnamy stolicę,  przejazd do drugiego najstarszego miasta Finlandii – Porvoo. Jego malowniczo ułożone uliczki z kolorowymi drewnianymi domkami  twarzą wspaniałe malownicze widoki  i budzą uznanie. Porwoo zaliczane jest do klejnotów położonych na południowym wybrzeżu . Dalszy przejazd  z krótkimi  postojami  w Lappeenranta i Imatra  i widokowym wodospadem  na rzece Vuoksi. Dalej pojedziemy  przez przepięknie ułożone z lasów i jezior tereny południowej Finlandi  z  malowniczymi  wysepkami  połączonymi  ze sobą  mostami i nasypami  położonymi w gminie  Punkaharju do Hotelu „Summer Hotel Tott”  w Savonlinnie  na 2 noclegi.

Dzień 3 – 03.07.21  Sobota – Savonlinna  – opera

Dziś poznają  Państwo Savonlinnę, zwiedzimy miasto i jego perełkę zamek Olavlinna. Na koniec godzinny rejs statkiem po malowniczym labiryncie wysp położonych wokół miasta i zamku, przy odrobinie szczęścia może uda się nam zobaczyć  Saimaa Robbe. Czas wolny.  Powrót do Hotelu, wcześniejsza obiadokolacja i późniejsze przygotowania do spektaklu  „ Król Roger – Karola Szymanowskiego” . Wyjście uczestników z hotelu o godz. 17.30, odległość  800m pokonamy w formie spaceru nie zważając na aktualnie panujące warunki atmosferyczne. Rozpoczęcie widowiska o godz. 19:00, a po jego zakończeniu powrót do Hotelu według własnej interpretacji.

Dzień 4 – 04.07.21  Niedziela – Savonlinna – Mikkeli – Lahti – Turku

Po śniadaniu opuścimy przepięknie położoną Savonlinnę i udamy się w kierunku miejscowości Mikkeli, która został założona w 1838r –  krótki postój – zwiedzimy Stare miasto z jego neogotycką Katedrą z 1897 roku.  Przejazd do Lahti zwiedzanie kompleksu skoczni „ Salpausselka”, które były czterokrotnie arenami MŚ w narciarstwie klasycznym. Przejazd do Hotelu  Scandic w Turku na nocleg.

Dzień 5 – 05.07.21  Poniedziałek – Turku – Gdańsk

Po późniejszym śniadaniu udamy się do centrum najstarszego fińskiego miasta – Turku na zwiedzanie pierwszej od 1809r  stolicy Finlandii,  położonej u ujścia rzeki Aurajoki. Zobaczymy najciekawsze zbytki jak:  Zamek Turunlinna z XIII – IV w.  okres jego świetności przypadał na połowę wieku XVI, podczas panowania księcia Jana III Wazy i Katarzyny Jagiellonki  i katedrę z 1250r. Czas wolny na Starówce. Po południu udamy się na regionalny posiłek w formie obiadu. Ok. godziny 16.00 przejazd na lotnisko w Turku, meetingpoint i odlot o 18:55 do Gdańska superszybkim połączeniem. Przylot o godz. 19:20 – zakończenie wycieczki.

 

Zapisy na wycieczkę do 15.01.2021

Umowy i I wpłata do 15.03.2021, II wpłata do 15.05.2021

Cena: 5095zł/os.

Cena obejmuje:

– przelot samolotem linii lotniczych Wizzair (Gdańsk – Turku – Gdańsk), bagaż podręczny (do 10 kg, wymiary: 40cm x 25 cm x 20 cm) – cena biletu z dn. 13.11.20
– przejazdy komfortowym autokarem ****(odstęp między siedzeniami min 87cm)
– 4 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelu ***/****
– regionalny poczęstunek w formie lunchu
– wyżywienie (4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja)
– opiekę pilota/przewodnika
– ubezpieczenie NNW, KL, BP (bez ubezpieczenia od chorób przewlekłych)

Cena nie obejmuje:
– kosztów realizacji programu (bilety wstępu, rejsów, usługi lokalnych przewodników, prelekcje, system Tour Guide) – 100 €, płatne obligatoryjnie na miejscu, nie podlega rozliczeniu

– bilet wstępu do opery w zamku Olavlinna – Gr.5 – 470zł / Gr.3 – 615zł  – wg zamówienia – (koszt nie podlega zwrotowi)
– napoi do posiłków

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1199 zł

Dopłata do bagażu w samolocie (w obie strony): jeśli chcemy wziąć więcej bagażu należy dopłacić 463 zł – razem w obie strony / waga: do 20 kg

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń:
– ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wycieczki (powody rezygnacji są ściśle określone przez ubezpieczyciela):
– 130 zł dla osób w pokoju dwuosobowym (260 zł obejmujące choroby przewlekłe)
– 160 zł dla osób w pokoju jednoosobowym (320 zł obejmujące choroby przewlekłe)

Uwaga: Limit bagażowy w autokarze – bagaż podstawowy 15kg/os. + bagaż podręczny 5kg/os.

Zapisy na wycieczkę do 15.01.2021

Umowy i I wpłata do 15.03.2021, II wpłata do 15.05.2021

 

 

Jak zapisać się na wycieczkę?

  1. Zadzwoń pod numer telefonu 515 394 390 (Biuro Podróży ATS Express, pon-pt, 9:00 – 16:00)
  2. Po dokonaniu rezerwacji zostanie do Państwa wysłana pocztą umowa z organizatorem i listem przewodnim. Jeden egzemplarz należy odesłać pod wskazany adres. W liście będą znajdować się instrukcje dotyczące wpłaty i dalszego postępowania.

Numer konta organizatora:PKO BP  95 1020 1912 0000 9102 0119 1329, w tytule wpisz „BKW  Finlandia”; dane właściciela konta: ATS Express, 84-230 Rumia ul. Ślusarska 25-27

Share on facebook
Udostępnij